UNDERCLOUD - Festival de Teatru Independent de Orice
Imagini
Informații
Descriere
Festivalul de Teatru Independent de Orice revine între 23 și 30 august la Muzeul Țăranului Român.
Un august nou, un UNDERCLOUD nou, ajuns deja la cea de-a 12-a ediție.
Hai să fii cu capul în nori și cu picioarele pe pământ pentru cele 8 zile de festival în care te așteptăm cu peste 30 de spectacole de teatru, dans, performance, workshop-uri, concerte și poezie.
PROGRAMUL COMPLET:
23 AUGUST
19:00 – Basma Curată, concept și coregrafie: Arcadie Rusu,
19:00 - UNU LA UNU, concept Alexandru Nagy, intrarea se face din 15 în 15 minute, începând cu ora 19:00 până la ora 23:00
20:00 – Cataclisma, concept, coregrafie, ilustrație muzicală și interpretare: Andrea Gavriliu, producție UNTEATRU
22:00 – Căsuța din ceață, regie Irina Crăiță-Mândră, producție Teatrul APROPO
24 AUGUST
11:00 – Tu și râsul, actorie și voie bună (Workshop) – coordonator: Victoria Dicu
18:00 – Putere. Povești Personale, regie și text: Carmen Lidia Vidu, producție Asociația Culturală Contrasens
19:00 - UNU LA UNU, concept Alexandru Nagy, intrarea se face din 15 în 15 minute, începând cu ora 19:00 până la ora 23:00
19:00 – De fapt eram Eu, creat de Lucia Mărneanu și Denisse Moise, producție: Programul de Arte Performative MNAC și AFCN
20:00 – Teatru de repertoriu, regie: Iftach Jeffrey Ophir și Erez Drigues, producție Asociația Bulevardul Culturii
25 AUGUST
18:00 – Această Sonia, regie: Lia Bugnar, producție Teatrul Luni Green Hours
19:00 - UNU LA UNU, concept Alexandru Nagy, intrarea se face din 15 în 15 minute, începând cu ora 19:00 până la ora 23:00
19:30 – Libretto Solitudine, regie: Matei Lucaci-Grȕnberg, producție Teatrul Luni Green Hours și Jamais Vu
22:00 – Bad Talks, regizat, scris și interpretat de Radu Iacoban, producție UNTEATRU
22:00 – ecceHOMO: Homo ZEUS, concept și interpretare: Paul Cimpoieru, producție Compania 9
26 AUGUST
18:00 – DUST, regizat și interpretat de Ana Crăciun Lambru, producție Connecticut Repertory Theatre
19:00 - UNU LA UNU, concept Alexandru Nagy, intrarea se face din 15 în 15 minute, începând cu ora 19:00 până la ora 23:00
19:00 – Rollercoaster, regie: Cristina Drăghici, producție SMO Association și Teatrul Luni Green Hours
19:00 – ecceHOMO: Homo Love, concept și interpretare: Paul Cimpoieru, producție Compania 9, la Qreator
20:00 - #ViațaLaBirou, regie: Letiția Roșculeț, producție On Stage Theatre)
22:00 – Persona, regie: Peter Kerek, producție UNTEATRU
27 AUGUST
18:00 – PROOF, regie: Andrei și Andreea Grosu, producție UNTEATRU
19:00 - UNU LA UNU, concept Alexandru Nagy, intrarea se face din 15 în 15 minute, începând cu ora 19:00 până la ora 23:00
19:00 – ecceHOMO: Homo Americanus, concept și interpretare: Paul Cimpoieru, producție: Compania 9, la Qreator
20:00 – O nemaipomenită aiureală, concept și interpretare: Melania Crișan, producție Filip Odangiu și Sinko Ferenc
21:00 – An Tan Tina, performance de și cu Nicoleta Lefter
22:00 – Delir în 2, regie: Chris Simion-Mercurian
28 AUGUST
19:00 – Crăciunul Președintelui, regie: Chris Simion-Mercurian, producție Grivița 53 și Teatrul Anton Pann, Rm Vâlcea
19:00 - UNU LA UNU, concept Alexandru Nagy, intrarea se face din 15 în 15 minute, începând cu ora 19:00 până la ora 23:00
21:00 – Astăzi mai bine nu m-aș fi întâlnit cu mine însămi, concept și interpretare: Simona Măicănescu
22:00 – Anatomie 2.0, regie: Chris Simion-Mercurian
29 AUGUST
18:00 – Cadranul Plus Plus, regie: Radu Popescu, producție: Teatrul Apropo
19:00 - UNU LA UNU, concept Alexandru Nagy, intrarea se face din 15 în 15 minute, începând cu ora 19:00 până la ora 23:00
20:00 – Cu ce vă servesc? regie: Chris Simion-Mercurian, producție Grivița 53
30 AUGUST
18:00 – Medea’s Boys, regie: Andrei Măjeri, producție Apollo 111
21:30 – Gala de închidere. Sala Mare.
22:30 – Moonlight Breakfast (concert)